Widok na widownię (cykl spotkań, Warszawa)

raport (1)21 września w Warszawie startuje cykl spotkań „Widok na widownię„. Pomysłodawczynią i opiekunką cyklu jest Joanna Tabaka.

Jak czytamy w opisie cyklu: „W ramach 10, cotygodniowych spotkań omówimy razem z praktykami z danego zakresu aspekty związane z funkcjonowaniem widzów na terenie różnych typów publicznych instytucji kultury (teatrów, muzeów, bibliotek, kin i domów kultury) w zakresie teorii zarządzania bazującego na idei Audience Development (rozwoju publiczności). Zdefiniujemy i przedstawimy zjawisko Audience Development. Wybierzemy i przedstawimy dobre praktyki. Zastanawiamy się nad problemami i barierami wprowadzania praktyk przyjaznych widzowi. Opowiemy o specyfice pracy z publicznością szczególnej uwagi: osobami z niepełnosprawnościami, rodzicami z dziećmi, seniorami. Zobaczymy czy instytucje kultury są gotowe na przyjęcie turysty polskiego i zagranicznego. Chcemy zainspirować wymianę myśli i doświadczeń, a także integrację środowiska pracowników instytucji kultury nie tylko na poziomie menadżerskim, lecz także osób piastujących stanowiska niższego szczebla: m.in. edukatorów, PRowców, pracowników informacji, kuratorów, koordynatorów. Chcemy pokazać, że w kulturze nie ma konkurencji, jest wspólne inspirowanie, edukowanie i rozwijanie umiejętności, pasji i wiedzy obecnej/potencjalnej publiczności”.

Pierwsze spotkanie zatytułowane „Quo vadis rozwoju publiczności? Stan obecny, porażki i wyzwania” odbędzie się 21 września 2016 (środa), g. 18:00 w PaństwoMiasto (ul. Andersa 29). Zaproszeni goście: Sławomir Czarnecki , Marta Skowrońska – Markiewicz, Agnieszka Wlazeł.

Więcej informacji o spotkaniach dostępnych jest TUTAJ.