Debata o aktualnej sytuacji muzyki w szkole wobec nadchodzącej reformy (Warszawa)

raport (1)

W sobotę 14 stycznia w siedzibie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie (ul Tamka 43) w Sali Konferencyjnej odbędzie się debata „Debata o aktualnej sytuacji muzyki w szkole wobec nadchodzącej reformy”. Organizatorem spotkania jest Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej.

„Spodziewane głębokie zmiany w polskiej oświacie z pewnością będą miały wpływ na kształt powszechnej edukacji muzycznej, o czym powinniśmy wiedzieć i rozmawiać. Naszym zdaniem znowu potrzebna jest debata praktyków o realnych i niepodważalnych celach edukacji muzycznej i najlepszych sposobach ich realizacji w nowych okolicznościach. W dyskusji chcemy uzyskać odpowiedzi także na inne pytania:
jakiej nauki muzyki powinien doświadczać każdy obywatel naszego państwa?
jakie wyzwania stoją przed funkcjonującym od kilkudziesięciu lat modelem polskiej edukacji muzycznej? jaka jest sytuacja zawodowa nauczycieli muzyki, jak ją poprawić?

Nasze stowarzyszenie stwarza możliwość wymiany opinii i wypracowania wspólnych rekomendacji, które możemy przedstawiać decydentom. Warto wymienić się informacjami, przeanalizować aktualne problemy, pracować nad wspólną strategią środowiska nauczycieli oraz animatorów. 

Postaramy się przedstawić zgromadzonym aktualne wiadomości na temat reformy oświaty. Do udziału w dyskusji zaprosimy także przedstawicieli MEN i MKiDN oraz ekspertów.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.