Rewolucja cyfrowa muzyki (Warszawa)

Fundacja Bęc Zmiana oraz Narodowy Instytut Audiowizualny, Instytut Goethego i Austriackie Forum Kultury zapraszają na cykl koncertów i wykładów pod wspólnym tytułem „Rewolucja cyfrowa muzyki”, które odbędą się 27 i 28 listopada w Warszawie.

Książka Harry’ego Lehmanna „Rewolucja cyfrowa w muzyce. Filozofia muzyki”, która stała się pretekstem do zorganizowania prezentowanego wydarzenia, niebawem ukaże się w wydawnictwie Fundacji Bęc Zmiana.

Jak czytamy w opisie projektu: „Ideą projektu jest skonfrontowanie tez książki z konkretnymi realizacjami artystycznymi. Na wystawie pokażemy kompozycje w formie wideo, ukazujące różne sposoby wykorzystania tego medium w muzyce. Na dwóch koncertach kameralnych zabrzmią utwory „cyfrowych tubylców” muzyki, w tym słynny performans Johannesa Kreidlera Fremdarbeit, podejmujący temat globalnego rynku pracy oraz wyzysku w kontekście twórczości artystycznej. Okazją do dyskusji o możliwościach i dylematach nowej muzyki w kontekście rewolucji technologicznej będzie konferencja z udziałem zagranicznych gości, wśród których nie zabraknie Harry’ego Lehmanna.”

Pełen program dostępny jest TUTAJ.

Facebook