O prestiżu zawodów muzycznych w TOK FM

We wtorek 11 czerwca byłam gościem redaktora Cezarego Łasiczki w radiu TOK FM. Rozmawialiśmy o prestiżu zawodów muzycznych. Pretekstem do rozmowy stał się artykuł  „Wybrańcy czy ofiary losu? Kilka uwag o prestiżu zawodowym osób wykonujących profesje muzyczne w Polsce„,który napisałam razem z Kingą Zawadzką. Link do podcastu z audycji dostępny jest TUTAJ.

Tekst, który stał się przyczynkiem do dyskusji, został oparty o badanie  „Dynamiki karier muzyków w obszarze całego środowiska muzycznego. Projekt ten został zrealizowany w ramach „Obserwatorium Kultury”, programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (nr 54672/14/A1) przez Polską Radę Muzyczną (koordynator: Wojciech Walczak). Pełen raport dostępny jest TUTAJ.

Wstępne analizy zagadnienia prestiżu zawodów muzycznych przedstawiłyśmy w 2017 roku podczas konferencji naukowej na UKSW w Warszawie (link do prezentacji). W artykule pogłębiłyśmy przede wszystkim wątek prestiżu poszczególnych profesji muzycznych. Z całym artykułem można się zapoznać TUTAJ.