Music Export Conference 2017 (Warszawa)

W dniach 5-6 października 2017 r. w Warszawie w Centrum Kreatywności (ul. Targowa 56) odbędzie się Music Export Conference 2017. Na wydarzenie zapraszają Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury.

Tematy / zagadnienia, które będą poruszane podczas konferencji:

  • Jak się przygotować do udziału w targach womex 2017? Jak najlepiej wykorzystać obecność na nich oraz co należy zrobić po ich zakończeniu, by jak najefektywniej wykorzystać targi dla promocji zagranicznej? O tym wszystkim będzie można porozmawiać podczas drugiego dnia konferencji, w ramach której odbędą się warsztaty poświęcone przygotowaniom do udziału w targach WOMEX.
  • Spróbujemy podsumować, co wydarzyło się na przestrzeni ostatniego roku na polskim rynku muzycznym, na rzecz zwiększenia eksportu polskiej muzyki, a także zastanowić się jakie działania powinny zostać podjęte w przyszłości, by polscy twórcy mogli w jeszcze większym stopniu zaistnieć za granicą.
  • Porozmawiamy o dotychczasowych i nowych instrumentach wsparcia MKiDN dla branży muzycznej, a także o badaniach eksportu polskiej muzyki. Zaprezentujemy pierwsze rezultaty programu Rozwój Sektorów Kreatywnych, w tym projektu Music Export Poland.
  • Podsumujemy zmiany na polskim rynku muzycznym na tle rynku światowego. Porozmawiamy o drugim największym rynku muzycznym na świecie – Japonii, oraz najbardziej perspektywicznym rynku dla eksportu muzyki – Chinach. Zastanowimy się jakie szanse i wyzwania stają na drodze twórcy do zaistnienia w Azji.
  • Poddamy analizie aktywność międzynarodową polskich wydawców muzycznych, a także rolę rozgłośni radiowych w promocji eksportu muzyki.
  • Przyjrzymy się festiwalom showcasowym i zmieniającej się roli targów muzycznych. Porozmawiamy również o roli miast na rzecz wspierania twórców w budowaniu ich pozycji w kraju i za granicą, sieciach współpracy, a także o kolaboracjach międzynarodowych i songwritingu.

Program konferencji dostępny jest TUTAJ.

Wstęp wolny (wymagana jest rejestracja, liczba miejsc ograniczona).

WWW