Konkurs Polskich Krytyków Muzycznych „KROPKA”

Fundacja MEAKULTURA (wydawca portalu internetowego Meakultura: muzyka, edukacja, artyści) ogłasza pierwszy Konkurs Polskich Krytyków Muzycznych „KROPKA”.

Jak czytamy na stronie organizatorów, głównym „celem konkursu jest promocja kompetentnej krytyki muzycznej, zarówno w mediach drukowanych, jak i elektronicznych, oraz wspieranie osób początkujących w tej dziedzinie.

Konkurs pozostaje otwarty na wszystkie gatunki i style muzyczne. Do udziału zaproszeni są więc publicyści zajmujący się różnorodnymi zjawiskami muzycznymi – zarówno profesjonaliści, publikujący swoje teksty w mediach drukowanych i elektronicznych, jak i amatorzy-debiutanci, a także blogerzy. Forma wypowiedzi może być również dowolna – organizatorów konkursu interesują m.in. recenzje, eseje, felietony czy wpisy na blogu – istotna jest jednak przede wszystkim wartość merytoryczna i atrakcyjność tekstu, która sprawi, że czytelnik nie będzie mógł oderwać się od czytania”.

Nagrody zostaną przyznane w 3 kategoriach:

1. Nagroda Główna za najlepszy tekst o muzyce opublikowany w roku 2014;

2. Wyróżnienia:

– dla debiutanta, czyli  osoby, która nie ukończyła studiów związanych z muzyką oraz nie działa zawodowo w sferze publicystycznej

– dla blogera, czyli osoby, która prowadzi w Internecie blog w języku polskim o tematyce muzycznej

3. Nagroda Specjalna za tekst o muzyce polskiej opublikowany poza granicami kraju.

Fundatorem nagród konkursowych jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

W tym roku przewidziana jest także Nagroda Specjalna Redaktora Naczelnego PWM.

Jury: Daniel Cichy (przewodniczący jury), Joanna Grotkowska, Anna Chęćka-Gotkowicz, Weronika Grozdew-Kołacińska, Piotr Metz, Miłosz Bembinow oraz Mariusz Herma.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 25 lutego 2015 roku.

Testy należy wysyłać na adres kropka@fundacjameakultura.pl

WWW

Facebook