O muzyce symfonicznej i koncertowej na UMFC

 

„Muzyka symfoniczna i koncertowa kompozytorów polskich XXI wieku”

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina (UMFC), 14-15.02.14

 

Muzyka symfoniczna i koncertowa kompozytorów polskich może poszczycić się długą tradycją, która swoje punkty szczytowe osiągnęła w twórczości XX wiecznej: Szymanowski, Karłowicz, Lutosławski, Panufnik, Górecki, Penderecki. Twórczość ta została doceniona nie tylko w kraju, ale podbija także serca melomanów na całym świecie, staje się przedmiotem dyskusji na temat stanu kompozycji w Polsce, jest tematem wielu artykułów, książek czy rozpraw naukowych.

 

Konferencja organizowana w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina ma na celu przedstawić obecny stan polskiej symfoniki w kontekście bogatej historii muzyki polskiej XX wieku, ale także ukazać ją na tle współczesnej twórczości europejskiej i światowej.

 

W konferencji wezmą udział kompozytorzy, którzy zaprezentują autoanalizy wybranych dzieł, teoretycy muzyki i muzykolodzy prezentujący twórczość w szerszym kontekście naukowym lub zajmujący się wybranym zagadnieniem analitycznym, a także wykonawcy przedstawiający swoje spostrzeżenia na temat kreowanego i interpretowanego przez nich dzieła muzycznego.

 

PROGRAM

FACEBOOK