Muzyka polska 2011 (raport IMiT)

W 2013 roku Instytut Muzyki i Tańca wydał raport „Muzyka polska 2011” (raport roczny) będący kontynuacją raportu „Raportu o stanie muzyki polskiej„.

Jak czytamy na stronie IMiTu: „Dokonanie możliwie obszernego zapisu życia muzycznego, stanu muzyki w Polsce po 1989 roku, stało się pierwszym zadaniem Instytutu powstałego w październiku 2010 roku. Raport traktowaliśmy jako zerowy, od którego zaczynamy z pomocą instytucji i organizacji muzycznych tworzyć wspólne bazy danych i szczegółowe analizy. Muzyka polska 2011. Raport roczny jest zatem pierwszym takim krokiem na drodze do pełnego opisu najważniejszych wydarzeń i tendencji w dziedzinie muzyki dawnej, klasycznej, współczesnej, jazzowej, rockowej, hip-hopowej, alternatywnej, tradycyjnej, czy filmowej. Całość prezentowana jest w formie autorskich tekstów oraz wielu zestawień, tabel i ankiet. Ważną część tego Raportu stanowi opis zmian w edukacji muzycznej oraz formach finansowania działalności kulturalnej”.

W raporcie poruszono m.in takie zagadnienia jak: muzyka współczesna, jazz, muzyka alternatywna, muzyka polska w mediach, taniec i muzyka, edukacja muzyczna, finansowanie muzyki.

Pełen raport dostępny jest TUTAJ.