Sztuka, polityka, pieniądze. Sytuacja artysty w świecie współczesnym

sztuka,pol,pieW marcu 2016 roku nakładem wydawnictwa Instytutu Kultury Miejskiej ukazała się publikacja “Sztuka, polityka, pieniądze. Sytuacja artysty w świecie współczesnym”. Książka jest pokłosiem konferencji o tym samym tytule zorganizowana przez Obserwatorium Kultury działające przy IKM.

Jak czytamy na stronie IKMu: „O sztuce, polityce i pieniądzach dyskutowaliśmy z praktykami i teoretykami kultury i sztuki współczesnej: artystami menadżerami kultury, naukowcami. Panele dyskusyjne konferencji poświęcone były trzem tematom: miejscu artystów w polityce kulturalnej, roli społecznej artystów oraz rynkowi pracy i warunkom ekonomicznym, w jakich funkcjonuje współczesny artysta. Teraz prezentujemy artykuły autorstwa uczestników konferencji, które stanowiły punkt wyjściowy naszych rozmów. Publikacja jest podsumowaniem i komentarzem do dyskusji na temat sytuacji artystów we współczesnym świecie z szerokiej perspektywy: kulturowej, ekonomicznej, społecznej.”

Książkę w formacie epub i mobi można pobrać TUTAJ. W formie drukowanej publikacja dostępna jest bezpłatnie w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk (pokój 108).

O konferencji więcej można przeczytać TUTAJ.