Performans i publiczność (wykład prof. N.Ridout w MSN)

 

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wykład i seminarium prof. Nicholasa Ridout.

Spotkanie odbywa się ramach cyklu „Punkty styku. Performans i współczesność”. O samym programie więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.

Wykład prof. Rudout odbędzie się 20 lutego o godz. 18.00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (ul. Emilii Plater 51), a seminarium w piątek 21 lutego o godz. 16.00.

Na seminarium obowiązują zapisy. Zgłoszenia składające się z bio (max. 300 słów) i krótkiego uzasadnienia chęci udziału w seminarium (max. 500 słów) należy kierować na adres: zapisy@artmuseum.pl z dopiskiem „PUNKTY STYKU” w temacie wiadomości. Zgłoszenia do 12 lutego 2014.

O czym będzie mowa? Na stronie organizatorów czytamy:

„Wykład jest próbą zarysowania pojęć, które mogłyby pomóc w rozwinięciu teoretycznej historii pojęcia odbiorcy.

Nicholas Ridout zastanowi się nad tym, jak figura widza – zarówno w teatrze jak i w szerszym kontekście publicznym – może być pomocna w zrozumieniu procesu formowania się podmiotowości w okresie panowania burżuazji w Europie od początku XVIII wieku. Taki powrót do historii ma na celu pokazanie, że współczesnego doświadczenia odbiorcy, a szerzej teorii recepcji nie można w pełni zrozumieć bez krytycznej oceny ich historycznego wymiaru.”

WWW